Beyazsevgi Forum Sitesi

31 Ekim 2014, 20:41:05
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular

Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Bebek Kaçıncı Haftada Doğum Kanalına İner / Girer ?  (Okunma Sayısı 11600 defa)
♡♡♡meleklerim♡♡♡
Çikolata yok bulaşmayın bana !!! herşey tatsız meleğim&aşkım dışında!!
Administrator
Hero Member

Beğen: +109/-0
Çevrimdışı Çevrimdışı

Çok şükür Allah'ım.sana emanetiz.

« : 29 Ağustos 2012, 17:48:12 »

Benim ilk olarak 32.haftada dönmüştü .. 37.haftada bile dönen oluyor ..

Bebeğin doğum kanalında ilerleyerek doğması

Serviksin tam açık hale gelmesinden sonra bebeğin doğum kanalından ilerleyerek doğması gerçekleşir. Bu dönem, ilk doğumu olanlarda daha uzun olmak üzere, yaklaşık yarım saat kadar sürer. Her ağrı ile bir ıkınma hissi gelmeye başlar. Uterus kasılmaları ve anne adayının diyafragma ve karın kasları yardımı ile ıkınması sonucu bebeğin doğum kanalında ilerlemesi artar. Gebe doğum masasında düz olarak yatmalı ve bacaklarını sıkmadan açık ve gevşek tutmalıdır. Baş göğüs kafesine doğru öne eğilir. Belin masadan kaldırılması doğum kanalının aksını bozar ve bebek daha güç ilerler. Ikıntılı ağrılar sırasında ellerini doğum masasının yan tarafını tutarak daha kuvvetli ıkınmalıdır.

Uterusun kasılmasının en kuvvetli olduğu an derin bir nefes alınır, ağız kapanır, nefes içeride tutulur ve bütün kuvveti ile ıkınılmalıdır. Çoğu kez gebelerin bir ağrı boyunca kesik kesik ıkındıkları görülür. Bu şekildeki ıkınma bebeğin ilerlemesi zor olur. Yine bağırmak da ıkınmayı engeller.

Bu dönemde de ÇKS yakından takip edilir. Bebeğin kalp atışlarındaki değişiklikler titizlikle değerlendirilir. Bebekte herhangi bir tehlike oluşacaksa doğum bir an evvel sonuçlandırılır. Uygun şartlar oluşmuşsa forseps veya vakum ekstraksiyon ile doğum gerçekleştirilir.

Bebeğin başı ıkınmalarla ilerler ve vagenin girişine kadar gelir. Bebek doğarken bu bölgenin korunması ve istenmeyen yırtıkların oluşmaması amacı ile uygun şekilde doktor tarafından kesi yapılarak genişletilir (Epiziotomi). Tam bebeğin başı çıkarken annenin ıkınmaması ve derin derin nefes alması söylenir. Bebeğin önce başı, sonra sırasıyla ön omuz, arka omuz, gövde ve bacakları doğar (Bakınız: vajinal doğum ). Bu şekillde bebek kontrollü olarak doğurtulur. Daha sonra göbek kordonu bağlanır ve kesilir. Bebek ilk kontrol ve muayenesi ayrıca üşümemesi için Doğum odasında hazır bulunan ısıtıcılı bebek arabasına konulur.

ahmetfatma
Hero Member

Beğen: +17/-0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 02 Aralık 2012, 17:26:16 »

35 haftada dönmüştü doktorum normal doğum taraftarcısıydıı gel dönmüşmü diye bakıyoduuu

♡♡♡meleklerim♡♡♡
Administrator
Hero Member

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 02 Aralık 2012, 17:38:49 »

ben ıkı ay boyunca poposu kalbıme baskı yaparak yasadım.. bıcak gıbı battı sıvrı popolu  ccax.11
ınsallah bundad aöle olmaz  p:a:l:e. p:O:c.1:1

ahmetfatma
Hero Member

Beğen: +17/-0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 02 Aralık 2012, 17:40:14 »

canımm yaa evet acıyooo benimde tekme attıgı zamannn sanki kemikler çıkıcak gibiyddiii p:O:c.1:1 p:O:c.1:1 p:O:c.1:1

♡♡♡meleklerim♡♡♡
Administrator
Hero Member

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 02 Aralık 2012, 18:55:17 »

:smileys14: ayyyyy neysekı ole kuwetlı vuramıyodu  teytey
ama ıste korku fılmı gıbı gögsumde bıcakla yasadım ıkı ay
mıdemde yanıyodu hergun :cırla:

Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: